Заступник міністра оборони Ігор Долгов під час візиту до Чернігова заявив про те, що до звичних функцій з обліку та мобілізації додадуться ще просвітницька робота і соціальний захист військових. Від час робочої поїздки Ігор Долгов зустрівся з представниками громадських формувать військово-патріотичного напрямку та обласного військового комісаріату. Саме з Чернігівської області повинен розпочатися проект розширення функцій військкоматів. 163285

Крім того, він відповів на питання журналістів, розповівши про контроль з боку міністерства за ситуацією в Збройних Силах. Наразі відомо, що громадські формування, які об'єднують військових запасу і готують молодь до служби в Збройних Силах, мають безліч проблем у своїй роботі. Приміром, активісти організації «Спецпідрозділ «Афганець» продемонстрували бойовий пристрій, розроблений у Чернігові, для стрільби ручними гранатами (ефективніший від звичного підствольного гранатомета). Цю, як вони кажуть, «мортиру» розробники  вже понад рік постачають на волонтерських засадах українським військовим на фронті, – а вона фактично готова до офіційного прийняття на озброєння й серійного виробництва.
Не менш пригнічуюча ситуація описана організацією парамедиків «Білі берети». Вони розповіли, що на даний момент працюють на реанімобілі, який придбали за громадські кошти. Незважаючи на те, що вони вже врятували десятки солдатів, його ніяк не вдається розмитнити.

Заступник міністра позитивно оцінив роботу в соціальній сфері області, особливо з підтримки сімей загиблих військових, маючи на увазі заплановану на серпень зустріч у Чернігові родин героїв у рамках акції «Біда не зламала – біда об’єднала».