46_main_new.1487670178
Завтра виповниться шість років одній з найбільш унікальних в Українф дівчаток — доньці чернігівської пенсіонерки Валентини Підвербної.

Жінка народила дитину у віці 65 років з допомогою штучного запліднення, ставши найстаршою мамою в Україні. Гроші на цю операцію вона збирала кілька років, відкладаючи з пенсії та виручки, одержаної на ринку.
Валентина Григорівна розповіла, як виховує свою Анну-Марію.

ПРО СВЯТО І ДОЧКУ. Напередодні дня народження доньки ми зустріли 71-річну Підвербну вдома. Вона вже планує як буде відзначати свято. «Завтра будемо вдома. Я спеціально купила курочку, зварю доньці, вона любить таке м'ясо, — каже Підвербна. — Вона у мене дуже розумна, хочу, щоб вона такою і росла, щоб мені не соромно було за неї. Вона вже танцює і співає дуже добре. Вміє писати та читати? Не скажу, щоб не наврочити всі її вміння. Головне, щоб вона вдало вийшла заміж».

Валентина Григорівна не проти влаштувати і своє особисте життя. «Хотілося б вийти заміж, але тільки за хорошу людину, за чоловіка, який любив би і мене, і мою дочку», — говорить Підвербна. І додає, що її донька, як і будь-яка інша дитина, любить побешкетувати: «Раніше ми з нею дивилися телевізор, але як-то вона вдарила по ньому, від нього повідлітали деталі. У підсумку я його викинула, а нового телевізора нам не треба. Буває, звичайно, що сварю її, коли вона нашкодить. Було, поламала всі меблі, адже колись ці меблі були новими».

ПРО МРІЇ. Мріє жінка про свій город. За словами Валентини Григорівни, починаючи з 2011 року їй допомагає знайома, яка живе за кордоном: «Звичайно, мені нелегко, на ринку вже не торгую. Хотілося б обзавестися дачею, щоб вирощувати там овочі, яблуньку посадити для дочки. Намагалася якось отримати ділянку, але роздавали землю тільки біля цвинтаря, а мені таке не потрібно. Справа в тому, що колись я втратила дитину, тому дивитися на кладовища нестерпно», — зі сльозами говорить Валентина Григорівна.

ПРО СЕНС ЖИТТЯ. «Я зрозуміла, що сім'я і діти подовжують життя, на відміну від самотності, — міркує Підвербна. — Всім, хто говорив, що дитину у мене потрібно забрати, відповім так: ну їх в баню! Мені є для кого жити, дитина для мене — сенс життя, я за дочку готова життя віддати. Вона мене дуже любить, і я її. Мене ніколи не зрозуміють ті люди, у яких життя добре влаштоване. Дякую Богові і лікарям за дитину, я зараз дивлюся на неї і не намилуюся».

З ІНШИМИ НЕ ГРАЄ. Сусіди Підвербної по під'їзду розповіли нам, що ніколи не бачили, щоб Аня грала з іншими дітьми: «Валя вважає, що чужі навчать її дочку пити і курити. Взагалі, спілкується з нею командним тоном. Але, треба віддати належне, дуже стежить за її здоров'ям — ніколи не бачили Аню застудженою», — розповіла сусідка Підвербної.

За матеріалами segodnya.ua