За загальним рейтинговим показником щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснює Мінрегіон, Чернігівщина покращила свої позиції й наразі вже посідає третю сходинку.

Відповідні рейтингові показники наводять Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ й Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації.

У тому числі, Чернігівська область посіла 2 місце за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення та четверте – по двох показниках: покриття громадами площі області, а також кількість ОТГ.

«Чотири роки країна йде шляхом децентралізації. І лише зараз ці громади включаються в реформу, – прокоментував дані моніторингу перший заступник Міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода. – Зрозуміло, як нелегко їм було, бо довелося долати сумніви, внутрішній та зовнішній супротив. Дуже важливо, щоб на завершальному етапі ніщо не завадило громадам почати нарешті робити зміни. На них чекають майже 900 тисяч людей, що мешкають у цих 98 ОТГ».

Він також зауважив, що 116 районів із 490 (не враховуючи 25 окупованих районів) досі не беруть участі в процесі добровільного об’єднання.

До слова, в області вже функціонують 37 об’єднаних територіальних громад, у п’яти ОТГ мають відбутися перші вибори голів громад та місцевих депутатів. Усього ж в Україні на призначення Центральною виборчою комісією дати проведення перших виборів чекають 98 ОТГ.

На Чернігівщині ж ОТГ створені на території абсолютно всіх районів. Новгород-Сіверська об’єднана територіальна громада стала першим прикладом створення ОТГ шляхом приєднання громад до міста обласного значення.

Джерело:nizhyn.pravdatut