В період з 14 по 22 січня 2019 року Чернігівським рибоохоронним патрулем, в ході проведення рибоохоронних рейдів виявлено 25 порушень правил рибальства, з них 11 грубих (із застосуванням заборонених знарядь лову) порушень правил рибальства, 12 порушень любительського лову за ч.3 ст.85КУпАП,  2 порушення порядку збуту водних біоресурсів за ст.88-1 КУпАП.

В ході перевірки законності реалізації водних біоресурсів, на місцевому ринку в селищі Ріпки, 18 січня затримано місцевого жителя, який без необхідних документів продавав 1,4 кг живої риби – щука. На громадянина складено протокол за ст. 88-1 КупАП.

Санкція ст. 88-1 КупАП передбачає накладення штрафу від 540 грн до 1700 грн. Матеріали передано до Ріпкинського районного суду для прийняття рішення про притягнення правопорушника до відповідальності.

Цієї зими погода розпорядилась так, що вже з початку січня почались спостерігатись явища задухи риби. Риба в значній кількості припливає до ополонок щоб вдихнути повітря, якого так не вистачає під товстим шаром криги та снігу. Цим не забарилися скористатися несумлінні рибалки, які замість того щоб допомогти рибі вижити в зимовий період, вийшли на водойми з остями. З початку року інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля вилучено 30 одиниць остей, за допомогою яких знищено 24,8 кг риби, чим завдано збитків рибному господарству на 14501 грн.

Тільки, протягом минулого тижня вилучено 15 одиниць остей.

Так, 18-19 січня на озерах в Куликівському, Ріпкинському, Менському районах затримано 10 місцевих жителів, які за допомогою остей виловлювали рибу. Інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля діяли на випередження, порушники не встигли завдати збитків рибному господарству. На порушників правил рибальства складені протоколи про адміністративні правопорушення та проведено роз’яснення, щодо заборони використання колючих знарядь лову до яких відносяться і ості.

19 січня на озері поблизу с.Хибалівка Куликівського району затримано двох чоловіків, які також рибалили за допомогою остей. Перший виявився місцевим жителем, який виловив 2 шт. плітки завдавши збитків на суму 170 грн. Інший — житель м.Ніжин, виловив 2 щуки, завдавши збитків на суму 680 грн.

На всіх правопорушників складені протоколи про адміністративну відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП. Адміністративні матеріали направлені до районних судів області для притягнення правопорушників до відповідальності. Риба і заборонені знаряддя вилучені.

Нагадаємо, що такі знаряддя лову як: сітки («поріжеві», «зяберні», «рамки», «павуки», «косинки», «ятері», «неводи», «бредні», «топтухи», «нерети»), ості (остроги), драчі, електровудки та інщі знаряддя лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства,  відносяться до ЗАБОРОНЕНИХ. За використання заборонених знарядь лову, відповідно до ч.4 ст 85 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім того, п.3.14  Правил любительського і спортивного рибальства забороняється перебування на  водоймі  або  поблизу  неї  із забороненими знаряддями лову. За порушення даної заборони ч.3 ст.85 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 34 грн. до 170 грн.

Чернігівський рибоохоронний патруль просить оперативно повідомляти про виявлені факти браконьєрства, незаконної торгівлі водними біоресурсами та факти задухи риби на телефони «гарячої» лінії: 0991121344 та (0462) 937557.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.