Світовий банк готовий надати орендарям чернігівської ТЕЦ фірмі Технова кредит у 35 мільйонів доларів на масштабне оновлення підприємства. В перерахунку на гривні ці майже мільярд гривень. От тільки головною умовою кредиторів є продовження оренди теплоелектроцентралі до 2034 року. Банкіри та керівники ТЕЦ намагаються довести переваги від цього. Мовляв, завдяки інвестиціям і оновленню вдасться економити десятки мільйонів гривень.

«Завдяки проекту досягнемо економію ресурсів, води, знизиться собівартість, а з ними і тарифи», — директор КЕП «Чернігівська ТЕЦ» Олександр Шевченко.

От тільки думку орендарів ТЕЦ та банкірів не розділяють громадські активісти. Вони вважають, що за благими намірами приховується небезпека для усіх містян. Чернігів опиниться у борговій ямі, з якої вилізти буде складно. Через коливання валютного курсу тариф на тепло може зростати. За прикладом далеко ходити не треба. Водоканал з великим складнощами нині погашає валютний борг.

Питання щодо продовження договору оренди ТЕЦ фірмою Технова буде винесене на сесію міської ради. Це підтвердив голова фонду комунального майна пан Єпінін.

Джерело:  Чeline