Сезон «тихого полювання» став причиною збільшення кількості харчових отруєнь. Ласувати грибами люблять майже всі, не менше задоволення приносить і сам процес їх збору в лісі чи луках. Однак незнання грибів чи їх неправильне приготування приводить людей на лікарняне ліжко, а іноді взагалі вбиває.13092016_griby

Ледь не привів до летального випадку з'їдений дощовик Зінаїдою Прокопівною Новиченко , яка 27 серпня з подругою відправилась збирати гриби. У тижневику «Вісник Ч» №36 (1583) описано, як саме 67-річна жінка змогла отруїтися грибом, та до яких наслідків це призвело.

Зінаїда Прокопівна приїхала із Семиполків до Переяслівки на дачу, яку продавала. Вирішила розважитись з подругою Наталією Дерек, пішовши у черняхівський ліс. Пані Наталія розповідає, що вона вирішила брати тільки маслюків та білих грибів, а Зінаїда збирала дощовиків. Вона знала, що це їстівний гриб, тому набрала їх не мало. А от вона не ризикувала, хоч і повірила в те, що Новиченко знається на грибах.

Понад вечір Наталія зателефонувала подрузі, адже згадала, що вона не мала сковорідки. Та Зінаїда запевнила, що знайшла металевий кухлик, в якому спершу відварила гриби, а потім в ньому ж на смальці в підсмажила їх. Однак наступного дня вона дізналась, що подрузі всю ніч було зле — нудило та мучилась від діареї. Розчин марганцівки не допомагав, дочка Катерина привезла припарат «Смекта»,  який треба було вживати по 4-5 разів на добу. Але і він не приносив бажаного результату, через що була викликана карета «швидкої допомоги».

 28 серпня Прокопівну доставили до Ніжинської районної лікарні, та вже 31 серпня перевели до Чернігівської обласної, так як її стан погіршився. Через отруєння жінка потрапила до реанімації. Лікарі наголошують, що не тільки неїстівні гриби можуть призвести до отруєння. Ледь засохлий чи зів'ялий гриб вже не варто приносити додому, також їх необхідно правильно готувати. Якщо ви не впевнені в якості грибу — краще залишити його в лісі, адже одна помилка може коштувати здоров'я або життя. Крім того, гриб — важкий для перетравлення продукт, тому його не варто давати дітям чи людям зі слабким здоров'ям.