Найобговорюваніша новина у райцентрі Куликівка — поліція затримала 48-річну Світлану Масльонку, начальницю управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Куликівської ОТГ, депутата районної ради (Аграрна партія).

У п’ятницю, 17 січня, надвечір правоохоронці заскочили до кабінету Світлани Петрівни. Їй стало зле. Доправили до лікарні. Доки надавали допомогу, поліцейські вартували під дверима. У суботу в лікарні їй вручили підозру, а в неділю на Водохреще в Чернігові суд обрав запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.

Підозрюють, що Масльонка отримала від підприємця неправомірну вигоду (хабар) за не стягнення з нього штрафу у зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань. Кажуть, штрафні санкції — більше 50 тисяч гривень.

«...Жінка вимагала та одержала від підприємця 27 тисяч гривень хабара. До злочинної діяльності вона залучила посередника, на чию банківську карту було переведено вказану суму», — повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

Відповідає телефон підозрюваної: «Абонент поза зоною досяжності».

— Начальник управління стала заручником ситуації, яка склалася через недобросовісність підприємця Зе... У вересні на тендерних торгах ProZorro на постачання торфобрикету в заклади освіти виграв цей підприємець, бо запропонував найнижчу ціну. Між ним та управлінням було укладено договір на постачання брикету. Проте постачальник зривав графіки поставок, не довозив задекларовану кількість палива, що створило реальну загрозу залишити заклади освіти без опалення взимку. Управління виставляло йому неодноразово письмові претензії, реакції не було. Тому договір було розірвано в односторонньому порядку. Підприємець Зе... наніс матеріальні збитки управлінню. Як з’ясувалося, окрім нашої ОТГ, махінації з поставками торфобрикету підприємцем Зе... були зафіксовані ще в двох районах. Щодо Зе... правоохоронці внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом привласнення бюджетних коштів. Після чого він сам вирішив компенсувати нанесені управлінню збитки. Кошти перерахував на офіційно відкритий рахунок, зареєстрований в Держказначействі. Нашого посадовця звинувачують у отриманні неправомірної вигоди на користь посередника (в даному випадку це управління), про що дав свідчення фігурант кримінальних проваджень Зе... Особисто я щиро вірю у порядність нашого працівника і в безглуздість тих звинувачень, які їй інкримінують, — пояснила ситуацію Наталія Халімон, голова Куликівської ОТГ.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1758), 23 січня 2020 року, gorod.cn.ua