Від початку війни у Ніжинському пологовому народилося 96 малюків! З них три двійні.

Та в пам'яті медичного персоналу назавжди закарбувалися екстремальні пологи під звуки обстрілів і сирен у підвальному приміщенні лікарні. Медики, як справжні герої, в рекордно швидкі терміни тут облаштували 3 пологові зали. Зробили їх максимально комфортними для породіль, наскільки це було можливо в умовах воєнного стану, навіть встигли на підлогу послати лінолеум. Бо в перші дні війни пологи в підвалі доводилися приймати коли за ногами тяглася глина і періодично зникало світло...

Та попри всі страхи і складнощі ці герої в білих халатах разом з мужніми і відчайдушними матусями все витримали. Всі живі і здорові. Щоправда через стрес траплялися випадки передчасних пологів. Були малята, які народилися з вагою і 600 грамів, і 1200. Усіх виходили і надали необхідну допомогу.

Лікарі дуже дякують міській владі Ніжина на чолі з міським головою Oleksandr Kodola за неоціненну підтримку і постійну турботу. Лікарня була постійно забезпечена усім необхідним для повноцінного функціонування — і харчами і медикаментами і обладнанням. Усі медичні працівники отримали підтримку у вигляді продуктових наборів, бо бігати магазинами і стояти в чергах не було часу, між цілодобовими чергуваннями і екстремальними пологами. Тендітні медичні сестри самотужки на ношах спускали і піднімали породіль з підвалу до відділення, коли не працював ліфт, не відчуваючи при цьому ані втоми, ані відчаю. Натомість їх переповнює почуття гордості і невимовної радості за причетність до народження нових маленьких життів.

Yulia Shkurat