Уряд пропонує списати понад 80 мільярдів гривень постійно зростаючої заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, при цьому частина боргів будуть покриватися споживачами, які справно сплачують зазначені суми в платіжках.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт у сфері енергетики, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Кабмін ще навесні 2017 року схвалив проект закону щодо погашення 30 мільярдів гривень боргів за електричну енергію, при цьому частина коштом державного бюджету, а частина — спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію», - зазначив він.

За словами Геруса, законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 мільярдів гривень також вже зареєстрований, таким чином, сумарно пропоноване списання становить близько 80 мільярдів гривень.

«Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають в принципі непогашеними і єдиний спосіб — це їх списати — закрити бюджетом», - підкреслив він.

Експерт зазначив, що сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду досягають вже 100 мільярдів гривень, при цьому масштаби катастрофічною заборгованості тільки ростуть.

«Борги населення за електроенергію становлять лише близько 5 мільярдів гривень, а решта 28 мільярдів гривень — це борги підприємств, бюджетних установ», - прокоментував Герус інформацію Національної комісії, що регулює тарифи у сфері енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) про загальної заборгованості за електроенергію в 33 мільярди гривень.

Експерт пояснив це тим, що для підприємств сьогодні тарифи на електроенергію на 150% вище, ніж для населення.

«За версією уряду, той, хто сам справно платить, має ще й заплатити за тих, хто не платить», - зазначив він.

На думку Геруса, видача субсидій готівкою, як і можливе нове підвищення ціни на газ в цьому році, без сумніву, збільшить обсяги боргів і неплатежів.

Джерело: Високий вал