Опубліковане в мережі листування колишнього журналіста телеканалу «Інтер» Леоніда Муравйова та Марії Столярової, колишньої співробітниці інформаційно-аналітичної служби того ж каналу, які були виселені з України, дозволяє зробити два очевидних, але головні висновки. Вони не стосуються їх співпраці з «ДНР» та іншими популярними фактами, на яких зосереджено основну увагу публіки.

Перший. Виходячи зі змісту листування, ми можемо зрозуміти, кого саме росіяни вважають своїми ворогами, а кого — друзями.
У список ворогів, як ми бачимо, потрапляли переважно представники політичної партії «Народний Фронт», яку в російських і проросійських медіа прийнято називати «партією війни». Війни, яку Росія розв'язала проти України. Мене самого недавно зарахувала в ряди її симпатиків жовта російська газета «Московський комсомолець». Ну що ж, спасибі, «МК».

Повертаємося до листування.

original

original (1)

Ми бачимо, до кого в першу чергу нерівно дихають інфільтрованні в український медіадискурс російських пропагандистів: Турчинов, Пашинський, Яценюк, Княжицький та інші члени однієї і тієї ж політичної партії. Саме на них зосереджено основну увагу Муравйова та Столярова, точніше увагу їх кремлівських кураторів і власників телеканалу «Інтер». Типовий приклад їх колаборації — сюжет про народного депутата Княжицького.

original (3)

Сценарій сюжету немов запозичений з відомого російського документального серіалу «Кримінальна Росія». Під аналогічну кальку написаний сценарій по Пашинського . censor_blogs_content_big

Росіяни не сильно переймаються, вони впевнені, що пипл схвавает. Схема вкидання гранично проста: максимум антитез і неприємних фактів з життя героїв. Подібну методику використовували наші журналісти з Слідство. Інфо в гучному матеріалі про офшори Президента, вплітаючи в канву розслідування Іловайської трагедії, що дозволило звинуватити їх в маніпуляції громадською думкою. З іншого боку, проти тренда не попреш, адже соплі і кров — наріжні камені сучасного ТБ, і якщо ти хочеш, щоб тебе дивилися, — не шкодуй ні того, ні іншого. Факти — річ надто неоднозначна, щоб зациклюватися на їх верифікації.
Або взяти, приміром, проект інформаційного вкидання щодо екс-прем'єра Яценюка. Над ним, схоже, працював бувалий торчок, так як змішати в одну купу пекло, Апокаліпсис, Висоцького, секс-скандали і «золотий мільярд» могла людина з дуже розширеною свідомістю.

Джерело: censor.net.ua