Сьогодні, 12 серпня, інформаційний простір Ніжина облетіло повідомлення: на проїжджу частину (пішохідний перехід) та тротуар біля ЗОШ №10, на вул. Московській, впало дерево. На щастя, травмованих немає.

Як повідомив начальник підрозділу з утримання парків та скверів та озеленення територій комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» Ярослав Білан, зовні каштан виглядав здоровим, без явних ознак трухлявості, але, як виявилося, із середини він був повністю трухлявим.

«Добре, що в цей час поруч ніхто не проходив. Та й учні ще знаходяться на канікулах. Адже могло статися непоправне», – підкреслив Я. Білан.

Біля таких дерев небезпечно ходити, бо під час вітру з них падають гілки різних розмірів, що може травмувати людей, а ще найстрашніше – дерево може впасти і наробити лиха.

«Свіжий» приклад, який стався кілька днів тому, – загибель двох закоханих молодих людей в одному з львівських парків, де під час буревію на них впало дерево и вбило обох.

Журналіст сайту «УН» побувала на місці події – біля десятої школи — близько опівдня. Бригада робітників КП «ВУКГ», котра там працювала, розповіла, що на тротуар впала лише частина розщепленого дерева. Інша частина так і залишилася на місці. Слід зауважити, що інцидент стався в суху, безвітряну погоду. А якби був вітер?

 На момент спілкування журналіста з комунальниками каштан вже спилили, але гілки ще не прибрали.

«Ось бачите, яку небезпеку приховують в собі старі дерева!» — філософськи зауважив один з комунальників.

Заради безпеки громадян комунальники ще приберуть стару липу, яка знаходиться поруч з пішохідною доріжкою.

 Зі слів управління житлово-комунального господарства та будівництва, наразі у місті існує значна кількість таких насаджень, що загрожує безпеці пішоходів та водіїв. Відповідними службами складаються акти обстеження/ вибраковки та поступово виконуються роботи по спилянню чи формувальній підрізці дерев. Управління звертається до громадян з проханням повідомляти про насадження, які, на їхню думку, можуть спричинити лихо.

Не хотілося ні на що натякати, але виходить само собою. Лише чотири слова, які нині зрозуміють тільки ніжинці: «Каштани. Ніжин. Вулиця Гоголя». Є над чим замислитися!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора і КП «ВУКГ»