Про бійку підлітків у Чернігові не чули, мабуть, тільки ті, що «в танку». Та все ж проведемо невеличкий екскурс.

5 квітня в мережі Інтернет поширились відео жорстокої бійки дівчат з Чернігова. Безпосередню участь у розбої брало четверо дівчат (три нападниці та постраждала), та спостерігали за подією десятки школярів. Що стало причиною даної події розбираються поліцейські, журналісти, вчителі та навіть телешоу.

Імовірно, якби бійка не була відзнята на відео та не потрапила на Ютуб — великого розголосу вона б не отримала. Втім, цього разу карти скались так, що проблему побачили мільйони українців. ЗМІ «підхопили» тему та почали знаходити першопричини підліткової агресії. І що цікаво, майже ніхто не намагався вияснити, чому ж на 8-класницю напали три дівчини: як вона могла їх спровокувати, яка її провина в скоєному, адже «диму без вогню», як то кажуть... Поліція дала першочергову версію — бійка почалась через крадіжку телефону, та поки вона ні підтвердилась, ні спростувалась. Screenshot_9 — копия

Screenshot_10 — копия

Як би не парадоксально — більшість шукає причину в соціальних мережах, різних спільнотах в яких нібито підлітків, зі ще нестабільною спихікою, підштовхують до такої соціальної поведінки. Поки ця тема недостатньо досліджена психологами, вважати це єдиню та основною причиною проблеми не можна.

Саме про ці спільноти говорили у випуску телешоу «Говорить Україна». Звісно, кожен спеціаліст чи просто медійна людина висловлювали свої думки з даного приводу. В свою чергу опитування звичайних жителів міста Чернігова показало, що люди вважають винними в такій поведінці підлітків та студентки батьків.

Таку думку розділяють і вчителі зі школи, в якій навчається постраждала дівчинка. Аргументували свою позицію вони так: бійка відбулась в канікулярний час, коли всю відповідальність за дітей несуть батьки. А, отже, саме вони повинні були слідкувати за непосидючими підлітками, спостерігати за їхньою поведінкою та бити тривогу через їхню поведінку.

В цій ситуації ясно одне — підлітки проявили агресію, і допоки винні у бійці не покарані, є імовірність «рецидиву». А отже, на плечі шкільних психологів покладено завдання поговорити не тільки з безпосередніми фігурантами скандалу, але й тими учнями, які спокійно спостерігали за бійкою (допоки йдеться мова про учнів шкіл). Треба провести колосальну роботу не тільки в чернігівських школах, але і в усій області та країні. Як це буде проводитись вже завдання Міністерства освіти і науки України, а також Управлінь освіти.

А для того, щоб прийняті міри були виконані усебічно — Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації просить батьків, вчителів, психологів та інших спеціалістів надсилати на електронну адресу uon_post@ cg.gov.ua пропозиції заходів для мінімізації насильства серед молоді.

Втім не варто забувати, що одною з фігуранток бійки була і студентка ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка. 19-річна дівчина отримувала вищу освіту і по закінченню вузу мала б стати вчителем молодших класів. Після інциденту вона написала заяву про відрахування за власним бажанням, так як зрозуміла, що цього не уникнути. Адміністрація закладу не могла оминути того факту, що в мережу Інтернет потрапили відео, на яких прекрасно видно, що вона гамселила неповнолітню школярку ногами по голові.

За свою поведінку в цьому випадку вже екс-студентка відповідала сама, а отже повинна понести за це відповідальність. Наразі заведена кримінальна справа за статтею 296, ч.2 «Хуліганство», яка передбачає обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі до 4-х років.

Судячи з представленого відео-матеріалу, здавалось, до даної персони не мало б виникнути ні краплі жалості. Та, як виявилось, не всі поділяють думку про те, що вона повинна отримати термін. «Будучи молодою та емоційною вона допустилась помилки», — говорять захисники нападниці. Пробачити чи ні — вирішувати постраждалій дівчинці та її мамі.

Як складеться доля всіх учасниць бійки ще важко сказати. І хоч після бійки пройшло вже три тижні — історія досі лишаєтсья резонансною. А тому увага публіки буде активно прикована до роботи правоохоронниз органів і, звісно, всіх учасниць конфлікту.

Ярина Петруша