Вироком Прилуцького суду двох жителів Ніжина та неповнолітнього, мешканця Борзнянського району, засудили за розбій та призначили покарання в вигляді арешту строком 5 місяців з конфіскацією четвертої частини належного їм майна, а неповнолітньому – 2 роки позбавлення волі, зі звільненням на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Встановлено, що обвинувачені в липні 2016 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, у Ніжині напали на потерпілого, заподіявши йому тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, і незаконно заволоділи майном на загальну суму 4,4 тис. грн.

У результаті злочинних дій вказаних осіб постраждалому встановлена 3 група інвалідності.

Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особам обвинувачених внаслідок м’якості.

Під час апеляційного розгляду прокурор довів те, що в обвинувачених відсутні такі пом’якшуючі обставини як щире каяття, притягнення до кримінальної відповідальності вперше та добровільне повернення частини викраденого майна.

Також апеляційним судом враховано доводи прокурора про те, що судом першої інстанції в недостатній мірі враховано обтяжуючу обставину – вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння, значне погіршення стану здоров’я потерпілого, те, що після ударів у голову та втрати потерпілим свідомості, засуджені не надали йому ніякої допомоги й не вжили жодних заходів для виклику медичної допомоги, залишивши в безлюдному місці, у нічний час та холодну пору року.

Апеляційний суд погодився з прокурором з приводу того, що призначене покарання є занадто м’яким та засудив правопорушників до 7 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного їм майна, окрім житла. Неповнолітньому призначено покарання в вигляді 3 років позбавлення волі.

Джерело: nizhyn.pravdatut