Продовження блокади на Донбасі неминуче призведе до економічних втрат, за блокуванням стоять політичні амбіції, вирішити ситуацію можна тільки у сфері публічної комунікації, переконаний міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.260741

В ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» міністр виклав своє бачення ситуації з блокадою на Донбасі. За його словами, є сама проблема, а є піар на ній.

А.Аваков зазначив, що підприємства ДТЕК минулого року перерахували до держбюджету України 36,1 млрд грн податків, оборот між комплексом підприємств відбувається в українській національній валюті, отже, гроші не йдуть за межі України.

Глава МВС наголосив на важливості розуміння суті економічної складової проблеми і закликав учасників блокади до здорового глузду.

«А нічого, що ми закриваємо вугілля зі своєї окупованої території від наших українських громадян, тоді як з РФ продовжуємо спокійно отримувати вугілля 10 млн тонн на рік? Про це ніхто не пам'ятає? А нічого взагалі, що ми купуємо у Словенії за реекспортом російський газ», — нагадав А.Аваков.

Він наголосив, що сотні тисяч людей, які працюють на підприємствах, можуть залишитися без роботи. «Близько 125 тисяч шахтарів і працівників задіяні у видобутку вугілля на окупованих територіях... На нашій території робітників, задіяних у цій сфері – близько 300 тисяч... Невже залишити цих людей без роботи – це звільнити Донбас?», — висловив здивування А.Аваков.

Глава МВС також переконаний, що питання підтримки або непідтримки блокади штучно розділяє суспільство на різних рівнях, розхитує ситуацію всередині країни і дає підстави для ескалації конфлікту ззовні.

«Мені дуже важливо, щоб кожен, хто називає себе українським патріотом, уважно зважив все... Цю ситуацію треба зрозуміти. І ті, хто зараз грають на цьому, чинять нечесно щодо країни», — наголосив А.Аваков.

Щодо безпосередньо роботи поліції на місці, то, за словами глави відомства, вона зводиться до забезпечення правопорядку. Міністр запевнив, що не допустить провокацій і перекриття доріг, що з'єднують українські позиції у бойовій зоні.

«Упевнений, що з'являтимуться ті, хто спробує загострити ситуацію, провокувати, щоб їх побили. Той, хто знає Аброськіна (начальник Головного управління Національної поліції у Донецькій області В'ячеслав Аброськін — ІФ), має знати, яких зусиль йому коштувало сказати „бий по другій щоці“. Тому що така установка – уникати провокацій», — зазначив він.

А.Аваков вважає, за розхитуванням питання блокади на Донбасі криється політичний інтерес окремих людей. «Хто це придумав в морози починати таку акцію? Це зручно, тому що потрапляє під річницю Майдану? Тут тільки політичні амбіції. І все», — сказав він.

Говорячи про те, яким чином можна врегулювати ситуацію та зняти напруження в суспільстві, А.Аваков наголосив: «Вважаю, що цей процес треба вирішувати виключно у сфері публічної комунікації».

Повний текст інтерв'ю з А.Аваковим буде розміщено на головній сторінці сайту агентства «Інтерфакс-Україна».

Джерело: ua.interfax.com.ua