Міністр МВС прокоментував імовірність конституційної реформи.592c2954e9c1f

Міністр МВС Арсен Аваков вважає, що дуалізм між різними гілками влади, який сьогодні існує в Україні, необхідно усунути. Про це він розповів в інтерв'ю програмі «Лівий берег з Сонею Кошкіною»,коментуючи можливість конституційних змін найближчим часом.

«Це — моя філософія. Я на цьому стою багато років і завжди про це говорю. Дуалізм слід викорінити не тільки в повноваженнях між Президентом і урядом, а й у керівництві збройними силами. Скажу відверто: СБУ повинна бути спецслужбою, а не правоохоронним органом, — зазначив Аваков. — Через те, що СБУ продовжує бути правоохоронним органом, це заважає блискучим професіоналам, які там працюють, себе належно проявити».

«Я вам відкрито говорю: наша політична сила — Арсеній Яценюк, я, Олександр Турчинов і кілька інших наших політиків — запропонувала цей дискурс. Ми вважаємо, що це потрібно покласти на стіл і обговорювати. Дуже скоро від цього нікуди буде подітися — обговорювати доведеться усім миром, оскільки це стосується кожного», — зазначив міністр МВС.

Проекту ймовірної конституційної реформи як такої, за його словами, на цей момент немає, але «коли-небудь настане момент, коли про нього можна буде говорити».

«Мені хотілося б, щоб Порошенко зміг презентувати перезавантаження політичної системи, якій би повірили і люди, і політичні еліти. Щоб вони направили свою енергію не на боротьбу один з одним і викриття, а — консолідовано — на який-небудь дуже серйозний економічний проект, який підняв би Україну», — заявив Аваков.

При цьому він відкинув ідею об'єднання БПП і «Народного фронту» в єдину партію.

«Я в цьому не впевнений. Час буде пропонувати ті чи інші формати подальшого політичного життя. Я знаю, що партії взагалі непопулярні зараз. І причина — ті самі втома і розчарування в суспільстві... Партія є формою делегування довіри. Тому я думаю, що коли ми підійдемо до виборів, суспільству будуть запропоновані конкурентні формати, з яких люди повинні вибирати, кому вірити. Це буде вибір принципів», — додав Аваков.

При цьому він не виключає, що восени може постати питання про формування нової коаліції:

«Я цього (нової коаліції — ред.) не виключаю. Але кажу радше не про нову коаліцію, а про якийсь документ чи суспільний договір, коли різні політичні сили сядуть і поговорять нарешті відкрито і відверто. Скажуть: знаєте що, питання національних інтересів — поза обговоренням; державної незалежності і національних кордонів України — теж; дозволяти аборти — питання дискусійне, як і те, 75% чи 86% української мови має бути на телебаченні. Це буде чесно перед суспільством», — резюмував міністр внутрішніх справ. Також він вважає, що Президент Петра Порошенка має шанс на другий термін.

Докладно про це читайте в повному тексті інтерв'ю «Арсен Аваков: «Ми відчуваємо гігантську протидію. Той самий Клименко, сидячи в Москві, інвестує в неї величезні кошти»».

ukr.lb.ua