«Комерційний торг з Путіним — це не лише драматичний прорахунок, це принижує Європу. Це — підрив основ європейської безпеки. Саме цю безпеку сьогодні захищає Україна», — підкреслив у своєму дописі на Facebook лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що сьогодні в Україні розпочинається візит Федерального Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра: «Це — важлива подія для наших відносин. Але це також привід для відвертої розмови».

Чимало останніх подій у відносинах між європейськими столицями та Москвою, підкреслив він, «викликають тривогу і потребують роз’яснення».

«Наше найважливіше запитання стосується комерціалізації цінностей, з якими завжди асоціювали провідних партнерів у Європі. І Україна має право на таке запитання», — наголосив Арсеній Яценюк.

"Нам важко пов’язати цінності Об’єднаної Європи із наміром німецьких колег реалізувати з путінською Росією проект «Північний потік-2», написав він.

Цей проект, за словами лідера «Народного фронту», ніколи не мав комерційного характеру: «Насправді він є проектом геополітичної корупції з боку Росії, який здатний завдати непоправної шкоди стратегічним інтересам усієї Європи».

 

«Не менш непросто нам зрозуміти доброзичливу манеру і заохочуючі жести, які позавчора демонстрував у Санкт-Петербурзі Президент Франції Еммануель Макрон у розмові з вбивцею, на руках якого невинні життя пасажирів рейсу MH17 і понад десяти тисяч невинних українців», — підкреслив Арсеній Яценюк.

 

Окрім ясності стосовно «Північного потоку-2», за його словами, необхідно почути від наших партнерів, «яким чином сприймати багатомільярдну інвестицію французької компанії Total у російську економіку».

«Нам також хотілося б зрозуміти, що мав на увазі Президент Макрон, коли сказав, що «визнає роль, яку вибудувала Росія для себе у найближчому оточенні та в деяких інших регіонах світу...», — підкреслив  лідер «Народного фронту».

«Нам не здалося? Світ справді почув слова про „визнання ролі Росії“? Яку саме роль Росії світові варто, відтак, визнати і, очевидно, прийняти? Роль вбивці, ката і загарбника? Яким чином нам слід зрозуміти слова Президента Франції про те, що „м’яч“ знаходиться й на боці України? Невже?», — написав він.

Якщо є відповідь на ці запитання, то хотілося б почути й реакцію на інші, зазначив Арсеній Яценюк: «Які саме цінності підтримують німецькі та французькі капіталовкладення в економіку Росії? Як такі дії відповідають санкційній політиці Заходу проти держави, яка свідомо порушує міжнародні норми і принципи?».

«Можливо, це допоможе вплинути на режим президента Путіна? Можливо, це зупинить агресію Росії проти України та Заходу? Можливо, це допоможе зупинити репресії проти українців та кримських татар на окупованих Росією територіях, а нам усім — звільнити Олега Сєнцова та інших наших полонених? Можливо, це поверне в Росію демократію та здоровий глузд? Я вельми сумніваюся, що така політика допоможе у цьому», — наголосив він.

«Але я не сумніваюся, що правда — на боці України. Для нашого народу Об’єднана Європа — це не проект бізнесу та комерційних інтересів. Для нас Об’єднана Європа — це цінності та принципи, які хочемо досягти. Хочу вірити, що наші партнери розуміють мою думку», — написав лідер «Народного фронту».