Протягом століть історична освіта була показником високих інтелектуальних здібностей, давала можливість добре заробляти та самореалізуватися.

До сьогоднішнього дня не змінилося нічого, окрім того, що історія стала більш цікавою. «Сьогодні історія — це не просто банальне зубріння дат та подій.

Це наука, що дозволяє поринути у романтичний світ минулого, зрозуміти багато того, що відбувається сьогодні» – пише інтернет видання «Освітній портал». У Ніжинському державному університет ім. Миколи Гоголя один із факультетів, який готує фахівців за даною спеціальністю – це історико-юридичний факультет, на якому навчаються багато талановитих та цілеспрямованих людей.

До вашої уваги Анна Донець – студентка магістратури ІІ року навчання спеціальності середня освіта (історія) історико-юридичного факультету НДУ імені Миколи Гоголя, староста групи, член Вченої ради факультету.

Учасниця національних та міжнародних навчальних програм, конкурсів, олімпіад, конференцій, семінарів та тренінгів. Володарка ІІІ місця в обласному етапі XV міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика серед студентів нефілологічного профілю навчання; також дівчина має диплом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук та ІІІ командне місце у Всеукраїнському турнірі з історії. Анна Донець має понад 30 друкованих статей з таких галузей знань як історія, право, методика викладання історії, культурологія.

Отримавши різнобічну та глибоку гуманітарну освіту і мовну підготовку, випускники історичного напряму працюють у різних сферах:  хтось обирає роботу вченими або викладачами школи, інші працюють в політичних фондах, аналітичних центрах або ж  у сфері бізнесу.
Аби дізнатися, ким планують стати кращі студенти нашого вишу, які досягнення мають вже на сьогоднішній день та чим захоплюються? – про це ми запитали у них самих.
Доброго дня, Анно. Вибір майбутньої професії — один з перших серйозних кроків, які доводиться робити випускнику школи. Коли такий вибір колись став перед тобою – хто чи що на нього вплинув?
 
Вітаю Вас! Дійсно, у далекому 2012 році переді мною постав вибір навчального закладу на подальші шість років життя. Мені цікаво було подивитися на життя студентів університетів, поспілкуватися з потенційними викладачами, тому відвідувала «Дні відкритих дверей» в омріяних університетах.

Правду кажучи, початковими у відвідуванні стали Київський національний університет імені Т. Шевченка, Національний університет «Києво-Могилянська Академія» та Київський національний лінгвістичний університет. До Ніжинського державного університету приїхала в останню чергу, але одразу зрозуміла, що буду навчатися у цьому ВНЗ. Мої рідні та вчителі радили мені керуватися внутрішніми відчуттями для визначення «свого» університету. Сьогодні з упевненістю можу стверджувати, що воно мене не підвело.

Чому саме історико-юридичний факультет НДУ?
 
Незважаючи на те, що я навчалася в класі природничо-математичного профілю, гуманітарні дисципліни історико-правознавчого циклу мене приваблювали завжди.

Історія була і залишається для мене тією наукою, в якій присутній своєрідний дух авантюризму. Безперечно, існують певні закономірності та тенденції, але невідомо чим усе скінчиться в кінцевому випадку. Симбіоз галузей знань «історія» та «правознавство» в одній спеціальності спонукали до подачі документів у наш виш, адже решта бажаних навчальних закладів такої можливості не давала.

На сьогоднішній день – ти активна студентка університету: учасниця національних та міжнародних навчальних програм, староста групи, член Вченої ради факультету. Чи не важко виконувати такий об’єм роботи одночасно?
Безсумнівно, як і кожній людині іноді фізично буває важко з усім справлятися, однак проаналізувавши те, що отримую в кінцевому результаті своєї діяльності, з новими силами та мотивацією рухаюся вперед.
Анна Донець, НДУ, студент
За роки навчання в університеті, як саме ти змінилася і виросла, як особистість? Твоя думка з цього приводу?
 
Шість років – це тривалий проміжок часу, тому з упевненістю можу стверджувати, що значно зросла особистісно за ці роки. Ті можливості, які відкрилися за час навчання в університеті, допомогли розкрити власні раніше непізнані сторони.
Побутує думка, що історична освіта — це прямий шлях до викладацької діяльності. Дане судження є лише стереотипом, але... Ким ти себе бачиш у майбутньому?
 
Можу стверджувати, що в майбутньому бачу себе особистістю, котра розкриває різні свої грані. З приводу професійної діяльності однозначної відповіді не можу дати, адже «человек предполагает – Бог располагает».
Аню, а крім вивчення наук, чим ти ще цікавишся, що любиш, чим живеш?
 
Крім навчання в університеті займаюся громадською роботою: мала досвід проведення тренінгів, волонтерської діяльності. Обожнюю вивчати мови, займатися танцювальним мистецтвом, проходити онлайн-курси.
Як магістрант університету, чи маєш якісь побажання для майбутніх абітурієнів, які також є читачами нашого сайту?
 
Майбутнім абітурієнтам бажаю обирати вищий навчальний заклад і спеціальність не за рейтингами «Топ-10» чи «Топ-100», а за покликом серця. У свою чергу, майбутнім студентам бажаю з користю провести роки навчання в університеті.
Джерело: mynizhyn.com