Колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков став заступником директора Державного бюро розслідувань.

Як повідомляє “Новинарня“, інформація з’явилась на сайті ДБР.

Ще вдень 20 січня у розділі “Керівництво” була інформація лише про тимчасову виконувачку обов’язків директора Бюро Ірину Венедіктову.

Однак у своєму відеозверненні вона повідомила, що комісія з відбору завершила роботу, кандидати на посади заступників пройшли перевірку, а накази про їх призначення підписано.

Імен вона не назвала, але ввечері на сайті з’явилися ще й Олександр Бабіков, який став першим заступником директора ДБР, а також Олександр Соколов — заступник очільника відомства.

Проти призначення Бабікова на посаду, нагадаємо, виступали родини Героїв Небесної Сотні. Вони акцентували, що адвокат Януковича не зможе належним чином розслідувати справи Майдану.

Втім, в.о. директора ДБР Венедіктова заявляла, що конфлікт інтересів відсутній. Говорили про це й члени конкурсної комісії.

Втім, адвокатка родичів Закревська, яка розуміється у цих справах, заперечує точку зору конкурсної комісії та каже, що Олександр Бабіков безпосередньо захищав Януковича.

“Був його адвокатом щонайменше у трьох кримінальних справах. Зокрема – у справі щодо застосування сили і розстрілів під час протестів взимку 2014-го року,, де рідні загиблих і поранені, які сиділи вчора на зустрічі з в.о. директора ДБР є потерпілими… Захист Януковича здійснювався Олександром Бабіковим щонайменше з 2017-го по 2019-й рік. Бабіков захищав інтереси Януковича як підозрюваного на досудовому розслідуванні, приймав участь в судових засіданнях, надавав документи на підтвердження повноважень, складав і надавав процесуальні документи”, – аргументує Євгенія Закревська