Часу достатньо, до того ж  реєстрація новонароджених може здійснюватись у центрах надання адмінпослуг, в РАГСах і навіть в пологовому будинку. Про зручні новації — наш наступний сюжет.

Аби покращити правове обслуговування населення, органи юстиції запроваджують нові пілотні проекти. Наприклад, свідоцтво про народження дитини можуть видати прямо у пологовому будинку. Подати документи на укладання шлюбу можна в онлайн-режимі. А ще з квітня цього року батьки можуть одночасно отримати свідоцтво і зареєструвати  немовля за місцем проживання. Юлія Орешкіна, керівник відділів державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції в області: «Якщо ми знаємо, раніше це була міграційна служба, то тепер ці функції передані до виконавчих органів територіальних громад. Таким чином також через наші відділи державної реєстрації актів цивільного стану ми приймаємо документи і людина, яка реєструє в пологовому будинку або у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області (будь-який відділ), то заявники можуть звернутись і безпосередньо зареєструвати місце народження новонародженої дитини».

Серед документів, які необхідно зібрати батькам: заява, паспорти обох батьків, свідоцтво про народження і квитанція про сплату адміністративного збору, сума символічна — на сьогодні це 13 гривень 60 копійок.

Як народилося маля, батьки мають місяць на державну реєстрацію народження дитини і три місяці на реєстрацію дитини за місцем проживання. Юлія Орешкіна: «Спочатку треба отримати свідоцтво про народження дитини, а потім зняти копію з цього свідоцтва, це наш працівник робить, і в той же день він сам відносить пакет документів з квитанцією і відносить до органу, який безпосередньо займається реєстрацією місця проживання. І отримує людина в зручній формі. Тобто три варіанти: або у відділ знову вертається, або рекомендованим листом, або безпосередньо в тому органі, де йому зручно отримати».

50 родин Чернігівщини вже встигли оцінити переваги нової послуги. Така система, хоч і несе більше навантаження на працівників органів юстиції, але для людей значно зручніша.

«Сівер-центр»