Немовби на замовлення ніжинці 9 травня отримали гарну погоду: чорні хмари, дощ і холоднечу, що передували Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, зранку змінило сонечко. І над усім Ніжином розкинулася небесна блакить. Кущі та дерева вкрилися рясним білим і рожевим цвітом, а клумби – яскравими барвами. В храмах – недільне богослужіння. Люди посміхаються, ведуть за ручки діточок. Надворі буяє весна, на душі – благодать Божа. Ось так виглядає мир…
На Меморіальному комплексі в Ніжині відбувся урочистий захід, присвячений Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вшанувати пам’ять загиблих, як в старі добрі часи, прийшли представники місцевої влади, трудових колективів, громадськості. В центрі уваги – ветерани війни, в’язні фашистських концтаборів, діти війни, вдови. З кожним роком їх стає все менше і менше; ми останнє покоління, яке має велику нагоду – поспілкуватися з ними наживо, промовити щирі слова подяки на їхню адресу. За мир, який вони подарували нам, своїм дітям, онукам і правнукам. Отже, не втрачаймо цієї нагоди!
Від імені колективу Ніжинської міської ради та особисто міського голови Олександра Кодоли всіх присутніх привітав секретар міської ради Юрій Хоменко. «Земний уклін вам, наші дорогі ветерани! Дякуємо вам за мирне небо, під яким ми живемо. Живіть довго і будьте здорові!» – звернувся до винуватців урочистого заходу Юрій Юрійович.
Від імені ветеранів виступив людина-легенда, фронтовик Петро Крапив’янський. Кілька днів тому Петру Андрійовичу виконалося 95 років! Свої спогади про участь у Другій світовій війні він виклав у книжці «Записки ветерана». У П. А. Крапив’янського напрочуд гарна пам’ять: на урочистому заході він перелічив всі категорії учасників Другої світової, особливу увагу приділивши «дітям війни». Навіть присвятив їм вірша.
Перший заступник міського голови Федір Вовченко, заступники міського голови Сергій Смага, Ірина Грозенко вручили ветеранам подаруночки, побажали міцного здоров’я, довголіття.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни. На меморіальні плити лягли квіти. Море квітів. Від вдячних нащадків.
І ще був чудовий невеличкий концерт, який влаштували місцеві працівники культури, де кожен номер виконаний з душею. Пролунали пісні воєнних часів: «Бери шинель», «Смуглянка», «Песенка фронтового шофера», яку вперше виконав уродженець Ніжина Марк Бернес, «Три танкиста», «День Победы» тощо.
Не всі нині вважають за потребу проводити подібні заходи: немовби, вони не на часі – вже сьомий рік триває військовий конфлікт на сході України. Але ж саме такі заходи нагадують всім нам, що мир – велика цінність, що у нас є, і ми повинні свято її берегти.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук