5 серпня — 217-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 148 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 23 липня Юліанського календаря.

Яке свято 5 серпня 2020

У цей день світ відзначає День розглядання горизонту, Міжнародний день світлофора і День штопора.

В Ізраїлі — День любові (Ту бе-Ав), в США — День «Працюй як собака», День устриць, День нижньої білизни, в Канаді — День регати, в Латвії — День залізничника, в Білорусі — День утворення органів фінансових розслідувань, в Самоа — День праці, в Хорватії — День перемоги та подяки вітчизні, в Буркіна-Фасо — День незалежності.

Пам'ятні дати 5 серпня, річниці та події

У 1914 році в американському Клівленді з'явився перший родоначальник сучасних світлофорів. У нього були червоний і зелений ліхтарі, при перемиканні світла видавався звуковий сигнал. До речі, ще раніше, в 1868 році, якийсь «світлофор», винайдений Джейном Найтом, був встановлений біля будівлі парламенту в Лондоні. Через три роки його ліхтар вибухнув і поранив поліцейського. Триколірні світлофори вперше з'явилися в Детройті і Нью-Йорку в 1920 році. Тепер без світлофора і життя собі уявити неможливо, хіба що на острові.

У 1861 році в армії США були скасовані тілесні покарання.

У 1862 році в Америці заробив підписаний президентом Авраамом Лінкольном указ про введення прибуткового податку — 3% від доходів, що перевищують 800 доларів. Тоді цих людей можна було сміливо називати «мільярдерами». І саме вони першими в США стали платити податки.

У 1980 році в Конституцію Бельгії була внесена поправка про розподіл країни на три автономні округи — Фландрія, Валлонія і Брюссель. Так країна стала федерацією. На півночі країни, у Фландрії, розмовляють нідерландською мовою, а на півдні, в Валлонії, — на французькому. На сході Бельгії проживає велике німецькомовна спільнота. Жителі столиці країни — Брюсселя, спілкуються як на нідерландському, так і французькою мовою. У Брюсселі розташовані штаб-квартири Європейського Союзу і НАТО. І, що найцікавіше, форма правління в країні — конституційна монархія — Королівство.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 5 серпня вшановує пам'ять святих Феофіла, Трохима і 13 мучеників. За народним календарем відзначається свято Трохима Бессонніка. У розпалі була пора жнив. «Довго спати — добра не бачити», — говорили люди.

Що сьогодні можна робити

У цей день не можна довго спати, лінуватися

У цей день не можна довго спати, лінуватися. Одиноким хлопцям на Трохима в ліс ходити не можна. Вважалося, що в цей день русалки водять хороводи і горе тому, хто попадеться їм на очі. Не рекомендується робити покупки — вони будуть невдалими. Не варто в цей день стригти волосся і нігті — до неприємностей.

Прикмети на 5 серпня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день: — ввечері туман — до гарної погоди; — зірки яскраво мерехтять на світанку — скоро почнуться дощі; — сова голосно кричить — до холодної погоди.

5 серпня іменини

Іменини у Трохима, Феофіла, Михайла, Анни, Віталія та Андрія.

Джерело: unian