Чому сьогодні не варто нервувати і вплутуватися в суперечки?

4 лютого в православ’ї вшановують апостола Тимофія Ефесського. За народним календарем дата отримала назву Тимофєєв день, Тимофій-полузимник, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Тимофій?

Жив Тимофій в I столітті в Малій Азії. Почувши одного разу проповіді апостола Павла, він став вірним та улюбленим його учнем, виконував важливі доручення.

Тимофій проповідував Слово Боже, в юному віці був покладений в сан диякона, потім пресвітера, а потім першого Ефесського єпископа. Загинув від язичників, які напали на нього і замучили до смерті.

Перед іконою апостола Тимофія моляться про зміцнення віри, про повернення загублених на істинний шлях.

Обряди й традиції цього дня

Протягом віків у народі помітили, що з Тимофєєва дня починаються сильні заметілі, хурделиці і морози. До цього часу половину свого терміну зима вже віджила. Звідси і назва Тимофій-полузимник.

За давньою традицією сьогодні пасічники повинні перевірити вулики. Якщо в них спокійно, тихо, ніякого галасу не чути, значить з бджолами все в порядку. А коли з вуликів чути дзижчання – комахи чимось стурбовані. Треба оглянути і струсити вулики, бути може, вони надто утеплені, недостатньо вентиляції.

З Тимофєєва дня ті, хто живе на землі і займається сільськогосподарською працею, починають потихеньку готуватися до нового сезону, оглядають інструмент, може щось треба полагодити або купити новий.

4 лютого – хороший день для лікування грижі. Хто з цього дня почне боротися з недугою, зможе швидко позбутися від неї.

Сьогодні не нервуйте і ні з ким не сперечайтеся

4 лютого у наших предків вважався небезпечним днем в плані сварок і скандалів, в народі казали, що сьогодні сильно загострюються нерви.

Якщо траплялося, що з’ясування відносин не уникнути, то для вирішення конфлікту запрошували третю людину, якій довіряли.

Постарайтеся сьогодні стримувати свої емоції і почуття, бережіть нерви. Зараз для заспокоєння нервової системи стало модно займатися йогою. Це справа хороша, але буває, що стрес або роздратування треба зняти терміново, тут і зараз.

У такому випадку на допомогу прийдуть поради, перевірені століттями:

1. Потрібно відволіктися на що-небудь стороннє, нейтральне.

2. Розплачтесь. Якщо не виходить, згадайте якусь жалісливу ситуацію або тему. Плач дуже добре знімає стрес.

3. Відійдіть від дратівної ситуації.

4. Повільно порахуйте до десяти і назад (вголос або про себе, як буде зручніше). При цьому поєднуйте рахунок зі своїми вдихами і видихами.

5. Пийте воду. Цей геніальний рецепт придумали лікарі давним-давно. Налийте склянку води, випийте не поспішаючи, дрібними ковтками і нервова система почне реабілітуватися.

6. Посмійтеся. Коли ви чогось панічно боїтеся і нервуєте, згадайте або подивіться щось смішне. Сміх убиває страх.

7. Залучіться у щось захоплююче. Треба перебити нервове потрясіння нехай навіть чимось безглуздим, але цікавим і фантастичним (комп’ютерною або настільною грою, читанням детектива).

8. Вступіть в контакт з водою. Шум чистої води заспокоює нерви. Підіть до водного джерела (річка, море, басейн), прийміть душ або ванну, просто помийте посуд.

9. Дайте фізичну розрядку. Ніщо так не знімає стрес, як фізичне навантаження – можна плавати, бігати, ходити, танцювати, піти попрацювати на городі або затіяти вдома генеральне прибирання.

Народні прикмети 4 лютого

На Тимофєєв день прийнято визначати майбутню погоду за візерунками на вікнах, які малює мороз. Якщо вони горизонтальні або під кутом, слід чекати відлиги найближчим часом. Вертикальні візерунки кажуть про прийдешні морози.

Снігопад 4 лютого – провісник багатого врожаю влітку.