Перед початком сесії голова обласної ради Ігор Вдовенко вручив Леоніду Яковишину посвідчення Почесного громадянина Чернігівської області. Той взяв слово і різко засудив введення ринку обігу земель сільськогосподарського призначення. Згадав часи, як працював у народним депутатом та займався антикорупційною діяльністю.

Звання Почесного громадянина області отримав також і Андрій Дериземля.

Також Вдовенко надав слово міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку. Каже, що країна до ринку землі не готова. Бо ціна гектару не перевищує 1500 доларів. Заявив, що готовий долучитись як громадянин до масових акцій протесту проти прийняття законодавства про запровадження ринку землі.

Перед сесією представники Національного корпусу провели акцію — їх вимоги також стосуються питання ринку землі, вони проти продажу землі іноземцям.

До порядку денного внесено 6 питань. При цьому 3 останні — буквально в останні хвилини.

1. Про Звернення Чернігівської обласної ради до президента, голови ВР та прем’єр-міністра, народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, стосовно внесення поправок до проєкту Закону України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»

2. Про Звернення Чернігівської обласної ради до президента, голови ВР, прем’єр-міністра України щодо недопустимості виключення обласних рад із процесу формування об’єднаних територіальних громад.

3. Про Звернення Чернігівської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо належного фінансування субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

Буквально в останні години перед сесією додались питання приватизації. Це: про затвердження Переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації. І щодо передачі районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Одноголосно підтримали депутати звернення щодо ринку землі. 

Іван Якуб, ВО «Батьківщина»: фракція проти ринку землі, запросив всіх до акції протесту 4 грудня у Києві.

Валерій Куліч, група «Чернігівщина — наш рідний дім»: виступає за те, щоб землю могли купляти держава, в особі територіальних громад. Варто провести референдум із цього питання.

Питання приватизації об'єктів, які знаходяться у власності обласної ради. Цей перелік з'явився буквально вранці перед сесією, у ньому 25 об’єктів, у тому числі готель «Придеснянський», дитячі табори «Юний технік» та «Дивосвіт», майно бюро технічної інвентаризації, приміщення колишнього магазину «Янтар» та майновий комплекс «Ліки України».

Багато депутатів обурювалось, що бачать список вперше.

Ольга Чередник, «Наш край»: Цей перелік бачу вперше. До чого поспішність? Варто зняти питання, опрацювати його.

Андрій Прокопенко, голова ОДА: Якщо депутати вважають, що комунальне майно слід продати, то це треба зробити через відкритий аукціон. 

Сергій Пащенко, ВО «Батьківщина»: Ми внесли це питання, щоб обговорити його в залі з депутатами. 

Питання щодо передачі районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності ОТГ. Після дискусії питання проголосоване, втім до кінця процедура, схоже, невідома навіть авторам рішення. 

Після цього рішення слово взяли представники Городнянського райагролісгоспу, зокрема його колишній керівник Ігор Надточей. Каже, його звільнили, а новий керівник лісгоспу доводить підприємство до банкруцтва. Прибуток — 12 тисяч за півроку, а у 2018 сягав мільйона гривень.

* * * 

Наступна сесія обласної ради буде бюджетною, орієнтовно відбудеться 18-19 грудня. За словами керівника Департаменту фінансів Валерія Дудка, бюджет не готовий. Його формують, виходячи з контрольних цифр. Наразі невідомо, які потреби закладаи на фінансування медичної галузі. Адже з 1 квітня вторинна ланка медичної допомоги перейде на пряме фінансування із Національної системи охорони здоров'я.

Джерело: Час Чернігівський