Сьогогдні Ніжин відзначає чергову річницю від дня визволення міста від нацистських загарбників в роки Другої Світової війни.

Цього року без урочистостей і параду через карантинні обмеження пов'язані з коронавірусом. Лише горить вічний вогонь до якого люди несуть квіти в пам'ять про визволення міста та людей, які приймали участь і загинули в роки тієї жахливої війни.

15 вересня 1943 року, після двох років перебування під владою нацистів (місто було окуповано 13 вересня 1941 року), в Ніжин увійшли радянські війська. Визволяли місто бійці 7-го механізованого корпусу 60-ї армії.

“… Вночі було здійснено загальний штурм. Стислі з трьох сторін гітлерівці, відбиваючись щосили, відступали до центру міста. Бої йшли за кожну вулицю і провулок, за кожен будинок. На світанку 15 вересня наші підрозділи прорвалися до центру міста. Там, біля церкви, у міського саду гітлерівці чинили особливо запеклий опір, але стрімкою атакою були знищені. Залишки німецького гарнізону Ніжина були захоплені у полон”. — писала газета «Ізвєстія» у статті «Битва за місто Ніжин» 16 вересня 1943 року.

За два роки в окупації в кар'єрі цегельного заводу було розстріляно близько 5 тисяч жителів міста, 415 ніжинців опинилися в Німеччині на примусових роботах.