Такі результати свідчать про те, що на місцях в реформуванні первинної ланки залучилися всі зацікавлені сторони.

Кількість українців, які уклали декларацію з лікарем первинної ланки, становить 10 мільйонів.

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у мережі Facebook

«10 мільйонів українців обрали своїх лікарів! Це передусім мешканці тих областей, міст та сіл, які добре підготувалися до трансформації системи охорони здоров'я. Області-чемпіони кампанії, які обирали лікарів найактивніше, — це Вінницька, Полтавська, Харківська, Чернівецька та Житомирська», — написала Супрун.

Станом на ранок 26 червня на сайті електронної системи e-Health  зареєстровано 1262 медичних заклади, 22053 лікарів первинної ланки та 10 млн 102 тис. 559 пацієнтів, які вже мають укладену декларацію.

Супрун наголосила, що такі результати свідчать про те, що на місцях в реформуванні первинної ланки залучилися всі зацікавлені сторони.

«Місцева влада автономізувала медзаклади та забезпечила всім необхідним, керівники медзакладів підготували свої поліклініки і амбулаторії для підписання декларацій, медики активно працювали з мешканцями, пацієнти відповідально обирали своїх лікарів», — написала Супрун.

Серед регіонів, які відстають Сумська, Закарпатська, Черкаська, та Одеська області.

Супрун наголосила, що до 2019 року всі державні чи комунальні медзаклади первинної ланки мають перейти на нову модель фінансування, а також змінити на краще стандарти надання послуг.

«Важливо, щоб місцева влада розуміла, що гальмування автономізіції закладів і забезпечення потрібним оснащенням заважає громадянам отримувати якісніші медичні послуги, а лікарям — кращий заробіток», — наголосила очільниця МОЗ.

Джерело: tsn.ua