Статтею 128 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за заподіяння тяжкого або середньої тяжкості тілесних ушкоджень з необережності.

У повній мірі це стосується заподіяння шкоди здоров’ю людини домашніми тваринами внаслідок злочинної недбалості їх власників, котрі нехтують елементарними правилами їх утримання, покликаними забезпечити
безпеку інших осіб.

Так, за погодженням Ніжинської місцевої прокуратури власнику собаки породи лабрадор повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 128 Кримінального кодексу України, у зв’язку з тим, що, не передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, які повинні були і могли бути передбачені, ним при вигулу тварини не застосовано обов’язкові при цьому повідок та намордник, що не забезпечило умови безпеки людей при утриманні собаки та зробило можливим напад домашньої тварини на жінку, у результаті
якого потерпілій спричинено тілесні ушкодження у виді однієї укушено-рваної рани в області правої ліктьової ямки з дефектом тканин великих розмірів, яка ускладнилась постгеморагічною анемією середнього ступеню та посттравматичною нейропатією правого ліктьового нерву, що згідно висновку експерта відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості.

Правопорушнику загрожує покарання у виді громадських робіт, виправних робіт або обмеження волі.
Крім того, незалежно від наслідків, порушення правил тримання собак і котів тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Не дивлячись на вид та породу тварини, а також обізнаність господаря про її характер, домашній улюбленець все ж представляє потенційну загрозу для оточуючих, так як нікому не відомо чим та коли саме буде спровокована агресивна поведінка тварини.

З метою виключення можливості заподіяння будь-якої шкоди громадянам, навіть коли тварина виходить з-під контролю власника, необхідно дотримуватись правил утримання домашніх тварин.

 

За інформацією Ніжинської місцевої прокуратури