Вперше у нашому місті з’явилися ліхтарі, що працюють на енергії сонця. Тенденція до енергозберігальних технологій у Ніжині реалізується все активніше.

Днями за адресою Московська, 20, де знаходиться приймальня народного депутата Олександра Кодоли, встановили сучасні автономні ліхтарі, що, без перебільшення, прикрасили фасад сірої будівлі і зовсім не потребують під’єднання до електроживлення. Новенькі світильники працюють на сонячних батареях, розміщених на даху будинку.

Ліхтарі на сонячних батареях – свого роду інфраструктурний  експеремент  народного депутата України Олександра Кодоли, який представляє Ніжин у Парламенті.

– Це поки що експеримент, якщо ці ліхтарі добре себе проявлять, тоді ми допоможемо громадам встановити їх по всьому округу. А поки що планується освітити ними ряд дитячих  майданчиків в населених пунктах округу.  Перші ліхтарі на сонячних батареях будуть встановлені біля дитмайданчика в мікрорайоні Фрунзівка міста Ніжина  – розповіла помічник народного депутата Тамара Стратілат.

Ліхтарі вже випробували – у нічний час доби вони світять, навіть, краще, ніж вже звичні лампи розжарювання. Міське управління житлово-комунального господарства таким оновленням радіє, адже нове освітлення економитиме кошти міського бюджету.

Михайло Ломоносов