З приходом нового року в Бобровиці змінився виконавець з надання житлово-комунальних послуг зі збирання та вивезення твердих побутових відходів. Відповідно до рішення конкурсної комісії тепер ці обов’язки виконуватиме місцеве комунальне підприємство – ДП «Міськдобробут-благоустрій». До цього часу, а точніше останній рік, з бобровицькими відходами боролося товариство з обмеженою відповідальністю з сусіднього району – «Еко-Сервіс-Козелець».«З одного боку ми вдячні козелецькому товариству за те, що вони сумлінно виконували свою роботу. А з іншого – обіцянки своєї вони так і не дотрималися. Ми домовлялися про перспективу, про поступовий перехід до роздільного збору сміття і створення сміттєсортувальної лінії, — обурюється міський голова Бобровиці Володимир Якушко. – Більше того, згадане підприємство взяло у нас в оренду 45 сміттєбаків. І коли нещодавно я їм сказав, що прийшов час повернути, адже тепер цією справою займатиметься місцеве підприємство, почув дивну відповідь, мовляв, лишилося тільки 20. Шановні, а де решта? Кожен контейнер коштує у межах 2 300 гривень...».

Міський голова не приховує, що лише за останні дні довелося почути про зникнення двох контейнерів: біля кладовища та поряд з автостанцією. Словом, не баки для сміття, а привиди якісь...

Так само загадково зникла й база даних тих абонентів, з якими «Еко-Сервіс-Козелець» уклав угоди минулого року. А це: не багато, не мало – майже тисяча договорів.

«Я звернувся до керівників товариства з проханням, щоб вони передали нам базу даних людей, які вже мають договори, а там мені чітко відповіли: вибачте, мовляв, база даних зникла... Ну що ж, будемо починати з нуля. Ходитимемо в кожен двір і знову заключатимемо договори. Вже зараз звертаємося до бобровичан, щоб не зволікали, адже кожен із нас хоче жити у чистому місті».

Щодо тарифів на послуги зі збирання та вивезення твердих побутових відходів, у міській раді нам повідомили, що до березня нинішнього року вони не зміняться, порівняно з минулим роком.

«ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець» планувало впродовж 2017 року підвищити тариф в два рази, але в них і затрати були більшими, взяти лише пальне. 35 кілометрів сміттєвоз долав лише в одну сторону. Ми вивозитимо на наш полігон – це вісім кілометрів. Звичайно, тариф протягом року дещо зросте, але наскільки – це питання вирішить виконком».

Нині у ДП «Міськдобробут-благоустрій» «на ходу» лише один сміттєвоз – КамАЗ. Раніше працювало два автомобілі, але один вичерпав свій ресурс і потребує ремонту. Та вся надія на нову машину.

Її якраз і обирали у міській раді, коли кореспондент «Чернігівщини» завітав до очільника Бобровиці. Поки що, правда, лише на брошурці з сучасною багатогабаритною технікою. На питання чи збираються придбати? Відповили одноголосно: обов’язково! Коли? Поки що вагаються з відповіддю: чи то тоді, як у бюджеті гроші з’являться чи коли спонсора знайдуть...

«Сьогодні ми маємо починати з нуля. Замовили поки що десять нових сміттєбаків, ремонтуватимемо старий автомобіль, а далі сподіваємося, що наші люди підуть нам назустріч – укладуть угоди і наше місто вчасно прибиратиметься й надалі!», — наголосив пан Якушко.

Сніжана Божок, «Чернігівщина» №1 (610) від 5 січня 2016