Міфи про «велетнів» і «карликів»

В газеті «Деснянська правда» №78  за 06 вересня 2012 року була опублікована стаття «Важкоатлетичні» зазіхання політичних карликів» автора Куриленка П.

В зв’язку з тим, що в ній згадується моє ім’я, я вирішив не залишати це поза увагою і прокоментувати речі, викладені в ній та додатково викласти свої думки та бачення тих процесів, що відбуваються зараз в 209-му виборчому окрузі та на теренах всієї Чернігівській області.

По 209-му виборчому округу на початку виборчої кампанії висунулись 18 кандидатів, але Партія Регіонів зняла свого представника (до речі, за деякими оцінками, досить непоганого депутата обласної ради, мого земляка, пана Кульбако), і зараз залишилося поки що 17 претендентів на звання Депутата Верховної Ради.

Вдумайтесь! Діюча Партія Влади, маючи численні важелі адміністративного і бюджетного впливу, знімає свого кандидата в депутати! Що це означає? Та лише одне – Партія Регіонів має тут іншого кандидата, якого  підтримує діюча влада. Зрозуміло, що таким кандидатом є так званий політичний «велетень», як називає його автор статті П. Куриленко. Ось цитата з тексту: « У цьому окрузі є визнаний і незаперечний фаворит – чинний народний депутат Іван Куровський, який давно працює на Чернігівщині та добре відомий її мешканцям».

Давайте спочатку розберемось з визначенням, до якого вдається автор. Хто такий фаворит по  словнику Єфремової? Дослівно: « Любимец влиятельного или высокопоставленного лица, имеющий благодаря этому какие-либо выгоды. Тот, кому отдают предпочтение перед другими: любимец, любимчик». Нема питань і жодних заперечень! Повністю згоден з цією характеристикою, яку надає своєму протеже сам автор. А «любимцем» якого «высокопоставленного лица» є наш фаворит нехай визначить сам читач…

Перед початком виборчої кампанії я зустрівся з керівництвом області, більшості керівників районів та голів міст та райцентрів, що входять в мій виборчий округ. Я повідомив про своє висування та розповів про принципи нашої виборчої кампанії. Я пообіцяв вести її коректно, навіть не називаючи прізвища своїх конкурентів, а говорити про свої принципи та принципи, з якими йдуть мої колеги по виборчому забігу.

Підхід нашої команди – представляти себе, свою програму, наше бачення зміни країни і ситуації в державі. В мене до всіх було єдине прохання – також діяти коректно і неупереджено, не заважати і не блокувати зустрічі з виборцями, не застосовувати так званий «адмінресурс», підтримуючи лише одного кандидата, надати можливість чесного і рівного представлення своїх програмних засад всіма кандидатами. Від кожного представника влади, повторюю кожного, я отримав чітке запевнення в цьому.  Але насправді все робиться з точністю до навпаки.

Перші прояви адмінвпливу на виборчий процес нами були зафіксовані в м. Ніжин, коли нам почала надходити з неофіційних джерел інформація про негласну рекомендацію заступника мера міста Баранкова О.Г. не надавати рекламні площі на біл-бордах для розміщення нашої реклами.

Потім, все більше і більше почало надходити таких даних. То про приватні вказівки про блокування зустрічей з виборцями на підприємствах і закладах, то про практично відкриту рекомендацію по відміні запланованих велопробігу та тенісного турніру до Дня Міста, зважаючи на участь нашої команди в цих заходах. Окрему подяку хочеться висловити ніжинським та чернігівським ветеранам велоспорту та тенісу, а також жителям міста Ніжин, за стійку позицію і за участь в яскравих спортивних заходах, які відбулися, незважаючи на всі перепони!

Верхом цинізму можна назвати позицію і дії голови Носівської райдержадміністрації Красносільського А.Г., який особисто по телефону вимагав від керівництва Музичної школи відміни проведення зустрічі. Зустріч з жителями Носівки таки відбулася в той день. Але під відкритим небом і перед закритими дверима школи. Після рішучих дій нашої команди, подання в прокуратуру, проведення мітингу на центральній площі на підтримку свободи слова ми добилися свого, і 29-го вересня ми знову будемо проводити зустріч з носівцями в тому ж приміщенні, в яке нам намагалася заборонити вхід місцева влада!

І такі приклади не поодинокі на цих перегонах. Це можуть підтвердити жителі майже кожного району округу, де мені довелося побувати на зустрічах і визначних подіях. Тільки наша безпосередня наполегливість та допомога моїх друзів-земляків давала змогу виступів на цілому ряді заходів, що проходили під егідою не тільки влади, яка має бути рівновіддаленою від всіх кандидатів і повністю незаангажованою та нейтральною. Такої змоги не мали інші кандидати, часто-густо вони просто не добилися цього і не пройшли крізь різні бюрократичні бар’єри, що є нечесними і несправедливими.

Не хочеться витрачати час на розповіді про те, як плануються місцевою владою всі біль-менш значущі події і свята на окрузі за участю і виступом лише одного кандидата, немовби він іде на вибори один єдиний. Це є грубим порушенням чинного законодавства, яке говорить про рівні права всіх кандидатів. Хочеться сказати таким досить ретивим владним активістам: «Не грайтеся з долею і з порушенням Законів України! Навіть на ваших очах за досить короткий період часу декілька раз змінювалася влада. Знайте, цей процес не зупинився!

Все ще попереду і всі порушення нами фіксуються і ретельно деталізуються, зі свідками і документами. Це зараз дехто мовчить і ще не зовсім готовий розповідати і підтверджувати факти порушення законодавства, що можуть призвести до кримінальної відповідальності. А що буде, коли зміниться влада, коли прийдуть нові люди в правоохоронні органи, суди і прокуратуру, коли країна пройде процес очищення? Невже хтось наївно думає, що він навічно недоторканий і непокараний, і що він все життя буде при владі? Подивіться навколо і загляньте хоча б в новітню історію останніх декількох років!».

А тепер, про так званих «велетнів» від політики. Я дійсно з повагою відношусь до кожного кандидата, що є конкурентом на виборчих перегонах. В своїх публічних виступах я не переступав межу коректності і не називав прізвища своїх колег-кандидатів. Я лише говорив про принципи і основи моєї позиції і моїх опонентів. Я не ділив їх на «велетнів» і «карликів», як це хочуть зараз представити представники штабу одного з кандидатів. Вони, разом із владою, хочуть нав’язати думку про безальтернативність вибору і про беззаперечність перемоги провладного кандидата. Але, поживемо-побачимо! Ой не кажіть «гоп!», поки не перескочите! Життя такі часом дивні сюрпризи приносить у таку, здавалось, прогнозовану і зрозумілу наперед ситуацію!

І тому, щоб зняти всі запитання про рівень і підготовленість до дійсно законотворчої діяльності в Новому Парламенті, запрошую політичного «велетня», що є діючим депутатом, і з яким ми перетиналися поки що лише на різних міських святах перед виступами, на дебати в любій формі – в прямому ефірі на телебаченні, на радіо, на площі перед виборцями, в залі на зустрічі – в любій формі і в зручний для нього час. Я не боюся обговорення любих незручних тем і готовий відповідати на любі незручні питання. Я навіть готовий публічно оприлюднити ті теми і питання, що я буду задавати своєму опоненту. Щоб людина підготувалася і змогла чесно і відверто дати відповіді на такі  запитання:

1.         Які законопроекти він вніс в Верховну Раду і які закони були прийняті, з тих що він пропонував, за час його перебування депутатом?

2.         Які законопроекти він підготував зараз, ідучи в Парламент, і які перші законопроекти він подасть на розгляд Верховної Ради?

3.         Чому він зрадив фракцію «Батьківщина» і особисто Юлію Тимошенко, вийшовши з її лав в найтяжчий період, після приходу до влади Віктора Януковича?

4.         Чому, коли жінка, яка фактично привела його в велику політику і за яку він ще зовсім недавно активно агітував, сидить у в’язниці, він далі продовжує заробляти кошти і йде в Парламент, прикриваючись народом України?

5.         Чому він голосував за Пенсійну реформу?

6.         Чому він голосував за мовний закон?

7.         Чому його син теж вийшов із Фракції «Батьківщина» в Київраді?

8.         В яку фракцію він збирається вступити в майбутньому Парламенті в разі його проходження?

9.         Як він відноситься до діючого Президента В.Януковича? Він за його політику чи проти?

10.       Як він відноситься до ідеї реформування парламентаризму в Україні шляхом омолодження законодавчого органу, щоб дати дорогу молодим політикам змінити країну на краще?

 

Гадаю, для початку цих запитань достатньо і плідна дискусія буде цікава виборцям Чернігівщини загалом і 209-го округу зокрема. А там нехай вони самі зроблять свої висновки про так званих «велетнів» і «карликів» в політичних, та і в життєвих принципах.

Інші закиди, висловлені в статті на мою адресу, навіть не хочеться коментувати, тому напишу лише декілька фраз. Пана Яковишина я бачив один раз в житті років п’ятнадцять тому назад, і про нього в мене залишилися досить позитивні враження за його таку своєрідну безпосередність, розкутість в висновках і в польоті думок. Але приписувати йому якесь відношення до мого висування кандидатом в депутати — це повна маячня, не достойна навіть серйозної уваги!

Нагадаю, я іду за підтримки всіх опозиційних сил і являюсь єдиним узгодженим кандидатом від восьми політичних партій – «Батьківщина» Юлїі Тимошенко: «Фронт змін» Арсенія Яценюка, «Народна самооборона» Юрія Луценко, «Народний рух» Бориса Тарасюка, «Громодянська позиція» Анатолія Гриценка, «За Україну!» В'ячислава Кириленка, «Реформи і порядок»  Сергія Соболіва та Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

А згадування мого покійного батька і його посади за часів СРСР і зовсім є некоректним та аморальним! Про його роботу, вимогливість до себе і до інших, справедливість і порядність запитайте у срібнянців, варвинчан та чернігівців, в яких була можливість жити і працювати в ті часи. У нас з батьком були розбіжності у поглядах на шлях розвитку України та деякі інші політичні події, ми з ним часто дискутували. Але я дуже поважаю людей старшого покоління   і знаю, що більшість з них, як і мій батько, залишаться при своїх переконаннях, тому дуже коректно поводжуся з ними, доказуючи, що Україна в 1991 році  вибрала вірний шлях.

Всі люди, причетні до національного руху на Чернігівщині, гадаю, знають мою участь в майже всіх подіях національного відродження. Мені приємно згадувати участь в створенні Чернігівського козацтва та перших політичних партій незалежної України, членство в Товаристві української мови «Просвіта», активну участь в студентських акціях та багато іншого. Я вже на першому курсі інституту пішов у самостійне життя, і студентське, і політичне, і економічне.

Я іду в Парламент не заробляти гроші, скуповувати землю чи підприємства. Я йду працювати – приймати закони, які змінять мою Батьківщину. За моєї безпосередньої участі, моїх колег та членів Альянсу «Нова енергія України», який я очолюю, підготовлено більше десяти законопроектів і прийнято три закони, які реформують енергетику України. І це наша команда зробила не будучи присутнім в Верховній Раді!

А що зробили Ви, шановні діючи депутати, що знову хочете отримати депутатський мандат? Що за весь цей час перебування у стінах законодавчого органу зроблено Вами? Чи змінилася ситуація на краще в нашій країні, завдяки Вашим зусиллям на законодавчій ниві? Чи Ви тільки можете роздавати подачки виборцям в вигляді мішка цукру, підвищення ціни за пай, купівлі ком'ютерів, чи навіть ремонту клубу?

При цьому нічого принципово не змінюючи в державі, залишаючи в силі ці ганебні закони, що роблять людей жебраками, які просять постійно допомоги у Вас при зустрічах, як у панів чи феодалів. Яке у Вас є моральне право знову отримувати депутатський мандат? Щоб знову заробляти сотні мільйонів, кидаючи невеличку частину в вигляді об'їдків населенню? Якщо Ви щирі, творіть свої «Добрі справи» без депутатського мандату, допомагайте людям без присутності в Парламенті. А дайте новим, молодим і професійнішим людям прийняти нові прогресивні закони, що змінять нашу країну! Досить, ви себе показали!

Тому, на останок хочеться зазначити – давайте не вигадувати приводи для приниження опонентів, а говорити і думати про те, як нам змінити к раїну, модернізувати та оновити владу, дати цьому і майбутньому поколінню шанс жити в нормальних умовах в цивілізованій країні!

 

З повагою до земляків, виборців, моїх опонентів і до їх думок,

Кандидат в народні депутати по 209-му виборчому округу

Валерій Боровик.


 
Статья прочитана 462 раз(a).
 
Комментарии:

Оставьте свой отзыв!