Під час брифінгу в Верховній Раді України народний депутат Олександр Кодола закликав Уряд і керівництво Державної Фіскальної служби України терміново вирішити проблему автоматичного блокування податкових накладних реального сектору економіки. Адже це ставить під загрозу в цілому ведення бізнесу в державі. У брифінгу також взяли участь Віктор Лазар, голова Чернігівського обласного об'єднання організацій роботодавців «Сіверщина» та Володимир Демиденко, президент ГО «Совість».

Із стенограми виступу народного депутата:

«Сьогодні підприємці Чернігівщини б’ють на сполох, і разом зі мною звертаються до депутатів, представників Уряду та керівництва Державної фіскальної служби Сьогодні в Чернігівській області і загалом в Україні складається катастрофічна ситуація з масовим автоматичним блокуванням податкових накладних підприємств реального сектору економіки.

 Зокрема станом на грудень потчного року тільки на Чернігівщині податкові накладні були заблоковані більше ніж у тисячі підприємств.

Господарська діяльність вказаних підприємств є фактично паралізованою: підприємства не можуть реалізувати свою продукцію, в тому числі аграрний сектор, адже Чернігівщина – сільскогосподарська область.

Якщо найближчим часом проблема не буде вирішена, малі і середні підприємства області будуть неспроможні виплачувати заробітну плату працівникам, виконувати податкові та кредитні зобов’язання.

Колеги, сьогодні ми говоримо про підтримку вітчизняного товаровиробника, про спрощення фіскальних процедур, спрощення ведення бізнесу, ми ухвалили законопроект, який забороняє «маски-шоу» на підприємствах, а водночас, сотні підприємств виявляються заблокованими у своїй діяльностіУ заручниках системи опинилися тисячі працівників. Такого не повинно відбуватися у країні яка обрала шлях прозорості у сфері оподаткування та підтримки вітчизняного бізнесу.

Тому я закликаю Уряд, керівництво Державної фіскальної служби звернути увагу на вказану проблему, виявити причини ситуації з масовим автоматичним блокуванням податкових накладних підприємств та терміново вжити відповідних заходів щодо  усунення порушення прав підприємців».

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли