Нещодавно депутати Ніжинської міської ради проголосували за знакове рішення – святкування Дня міста відтепер відбуватиметься 6 травня. Саме в цей день заведено шанувати Святого Георгія, покровителя Ніжина, котрого зображено на міському гербі. До цього часу загальноміське свято відзначали 15 вересня в день звільнення Ніжина від німецько-фашистських загарбників.

Перенесення святкування Дня міста з осіннього на весняний період має зняти «організаційну» напругу з вересня місяця, коли у Ніжині прийнято святкувати і фестиваль огірка і День визволення, а донедавна і День міста одночасно. Що думають про такі зміни пересічні ніжинці «УН» й вирішили дізнатися, провівши власне опитування у соцмережах.

Ірина Мечейко, продавець:
– Осінь у Ніжині дуже насичена подіями, як на мене. У вересні свята, у жовтні свята, та ще й які – один ярмарок чого коштує. Треба ж і гроші на святкування заробляти колись (усміхається). Мені нововведення подобається.

Олена, прибиральниця:
– Я не святкую такого, тому мені все одно. Здається, що й так багато святкових дат у нас, куди ще розтягувати їх. День міста – не найбільш нагальна річ, щоб її так обговорювати, проблем вистачає.

Геннадій, працює в столиці:
– Весною тепло й гарно, тим більше у травні. Можна добре відпочити на природі. Для дітей теж це плюс, бо вони люблять такі масові заходи. Можливо привозитимуть атракціони, буде якийсь концерт, а то восени на День міста нічого цікавого, як правило. Ні на що, крім огірків, дивитися.

Тетяна Винник, редактор, письменниця:
– Символічним є святкування восени, коли сталося визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Так це свято набуває сенсу. Можна й 6 травня, на День Юрія, але історичний аспект втрачається – традиція. Проте, можливо, варто акцентувати увагу на позитивних моментах. Тоді постать святого підходить, бо й вона має відношення до Ніжина.

Марія Воєдило, молода мама:
– Хочеться, щоб День Ніжина був не гірший від таких свят у інших містах країни. У нас же це може стати черговим приводом не відпочити, а зловживати алкоголем і вести себе аморально. А в яку пору цей день святкуватиметься не так і важливо, аби цікаво та красиво.

Михайло Ломоносов