30 листопада у Ніжинській міській раді відбулася тристороння робоча зустріч представників Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), народного депутата України Олександра Кодоли та першого заступника міського голови Григорія Олійника. До участі в обговореннях також долучилися співробітники профільних відділів міськради та міські депутати.

Представництво ПРООН завітало до Ніжина в рамках реалізації проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО». У ньому зможуть взяти участь близько десяти українських міст. Ніжин активно проводить заходи з енергоефективності, тому й звернув на себе увагу співробітників ПРООН, які погодилися відвідати місто над Остром на запрошення Олександра Кодоли.

– Міська влада Ніжина активно підтримує реалізацію енергозбережувальних проектів і постійно шукає для цього ресурси, – зазначив нардеп під час зустрічі. – Перспективу місто має неабияку.

Нещодавно у Ніжині були реалізовані схожі проекти, які дозволили шляхом співфінансування провести утеплення декількох багатоквартирних будинків. Також, завдяки допомозі Латвійської республіки, місту вдалося провести енергоаудит найбільшої школи. А запозичений у Львові досвід допомагає моніторити показники лічильників бюджетних установ міста.

Також координатори ПРООН відвідали три об’єкти зі ста, що вже готові до енергомодернізації – територіальний центр надання адмінпослуг, гімназію № 3 та дитяче відділення міської лікарні.

– Команда проекту продовжить співпрацю з містом та вже у грудні поточного року підпише з містом та  народним депутатом меморандум, та визначить пілотні об’єкти, – наголосив один з координаторів ПРООН Ярослав Демченков.

Михайло Ломоносов