Народний депутат України Олександр Кодола взяв участь у засіданні ради Проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» (ПРООН/ГЕФ), яке відбулося 11 грудня в Києві.

Зокрема  обговорювався проект «Енергоефективність в громадських будівель через ЕСКО» — надзвичайно актуальний та важливий, як на національному так й місцевому рівні.

Адже сьогодні, енергоефективність  є державним пріоритетом та нагальною необхідністю для  України. Окрум того, енергоефективність однинз найперспективніших напрямків економії використання коштів. Відомий вислів, що найдешевшою енергією є заощаджена енергія.

На сьогодні обсяг робіт з енергозаощадження в Україні колосальний. Але для зменшення енергоспоживання не достатньо декларувати наміри, потрібна стала держана політика, міцна політична воля до змін, сприяння громадянами, розвинутий ринок робіт та послуг.

Роботи в цьому напрямку дуже багато, адже, наприклад, споживання теплової енергії в будівлях в України у 2 рази більше ніж в країнах ЄС. Більшість освітлення досі здійснюється загорілими лампами накалювання. Показовим є те, що навіть встановлення LED-ламп, у деяких малих містах та селах сприймається, як новація, хоча у країнах ЄС – це вже буденність. Критичною є ситуація з термомодернізацією бюджетих та комунальних будівель. Такі будинки у своїй більшості не відповідають допустимому рівню комфорту. Практично в усіх таких будинках порушено мікроклімат та експлуатаційну стандарти, що шкодить здоров’ю людей.

«Особливо критичною є ситуація в малих містах та сільській місцевості. Мене обрано, як депутатом парламенту саме на такій території. І тому, вважаю важливим та вірним напрямком, впровадження Проекту саме у малих та середніх містах. Дякую представникам проекту, що вони на моє запрошення приїжджали до Ніжина та подивились на стан об’єктів бюджетної сфери, почули наміри адміністрації міста та відчули готовність міста впроваджувати енергосервісні контракти в межах проекту. Представники Проекту разом зі мною відвідали соціальні установи та школи Ніжина та відчули, що проблемою є вологість повітря в школах через відсутність нормальної вентиляції, що призводить до грибків та вогкості, відтік тепла через вікна, стелі, підлогу та стіни. Побачили стан ізоляції труб, теплових пунктів та багато інших проблем соціально значущих закладів невеликого міста. Впевнений, що реалізація Проекту зможе відчутне покращити соціальну інфраструктуру малих та середніх міст, зменшить поточні витрати бюджетів, зменшить викиди вуглецю та сприятиме енергетичній незалежності країни», — прокоментував депутат важливість підтриманого їм проекту.

За словами Олександра Кодоли, сьогодні міська влада Ніжина бере зобов’язання стосовно поліпшення енергоменеджменту в громадських будівлях, вона  має енергетичних менеджерів, визначено цільові показники щодо покращення енергоефективності для громадських будівель.

«Думаю, що місто готове брати участь у співфінансуванні проектів. У Ніжині вже розпочато формування загальноміської бази даних енергоспоживання та інформаційну систему енергоменеджменту громадських будівель. Очікується підписання меморандуму про співпрацю ПРООН та Ніжина для реаліації цього проекту. Дякую міжнародним партнерам, зокрема Програмі розвитку ООН в Україні за реалізацію проектів, які допомагають Україні ставати більше енергоефективною та менш енергозалежною», — підкреслив народний депутат.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли