Леонід Каденюк – частий гість у Чернігові. Перший космонавт України навчався у льотному училищі і був кілька років інструктором, поки не відібрався до групи багаторазової космічної системи «Буран».

Приводом для чергової зустрічі в Чернігові стала 20-та річниця польоту українця у Космос.

Леонід Каденюк поділився яскравими спогадами про роки становлення космонавтом.

«Невеличка кімната. 7 діб там сиділи ізольовані від світу і звуків. Виконували завдання психологів. 3 доби без сну», — згадує перший космонавт України Леонід Каденюк.

Політ у складі українсько-американської групи космонавтів він описав у своїй книзі «Місія – космос».

Леонід Каденюк виконував біологічні експерименти спільного досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Каже, найважчим був етап старту і перші дні польоту. Попри ретельну підготовку, страх не полишав у спокої. «Для мене було побоювання, як перенесу невагомість. Я знав, що кожен космонавт сприймає її по-своєму», — відзначає перший космонавт України Леонід Каденюк.

На думку українського космонавта, планету Землю треба рятувати. Рівень забруднення сягнув колосальних масштабів. Кліматичні зміни призводять до катаклізмів і екологічних катастроф. Тому порятунок планети – справа кожного її жителя. Журналіст Юрій Михуля Оператор Сергій Бутько

Джерело: http://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/pershij-kosmonavt-ukrayini-kadenyuk-u-chernigovi-treba-ryatuvati-zemlyu-video-110054
© Чeline | cheline.com.ua/