Днями на новинних ресурсах набула популярності інформація про те, що нібито українців штрафуватимуть за проживання не за місцем прописки. «Уездные новости» вирішили уважно вивчити постанову Кабінету Міністрів України №207 від 2 березня 2016 року «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органам реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».

snjatsja-s-predyduschego-mesta-registratsii-mozhno-budet-odnovremenno-s-registratsiej-na-novom_rect_cf9d72def2a69545a69864230082274c

Згідно неї, людина, яка виписалася з попереднього місця проживання, повинна зареєструватися за новим місцем протягом 30 днів. Хоча раніше було лише 10.

І лише якщо, під час подачі документів, буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання, то лише в такому разі її зможуть притягнути до адміністративної відповідальності. При здійсненні такого порушення вперше вас просто попередять. А ось повторне порушення тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн. до 51 грн.).

Отже, штрафувати громадян, які не проживають за адресою, де вони зареєстровані, ніхто не буде. Це ж підтверджують і правила реєстрації місця проживання. В них йде мова  про те, що у разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором.