Факти ICTV побували на казкових Голубих озерах Чернігівської області, пляжі яких увійшли в ТОП-9 найкращих в Україні.

Голубі озера знаходяться в 60 км на північному сході Чернігівської області, Ріпкинського району, поблизу села Олешня.

Дістатися туди можна як автомобілем (благо, дорога хороша), так і електричкою (Чернігів – Горностаївка ч/з Олешню ходить двічі на день: вранці о 8.24 і ввечері о 21.32.). Також до Олешні ходять і рейсові автобуси з Чернігова. Якщо ж їхати з Києва, то найзручніше машиною. Усього півторигодини до Чернігова, а вже звідти ще годину на Голубі озера. Можливий варіант й щоденним автобусом Київ – Гомель, який проходить якраз поблизу села Олешня. Щоправда, до самих озер від головної магістралі потрібно добиратися ще 10 км.

По приїзду на місце перед вами відкривається прекрасний лісовий бір, посеред якого і розташовані 3 озера.

Озера мають штучний характер походження. Раніше на цих місцях добували кварцовий пісок, через що утворилися масштабні піщані кар’єри. І щоб не залишати серед лісу гігантські ями, їх затопили. В результаті, вийшли пейзажні озера з блакитним відтінком, який воді надає кварцовий пісок, що лежить на дні. Тож берег там цілковито чистий, без водоростей, равликів чи каміння.

Перше й найглибше озеро (глибина сягає 18 метрів на території понад 25 га) розташоване найближче до дороги.

Навколо нього розбите величезна кількість кемпінгів. Є також і бази відпочинку як зі звичайними номерами, так і зі зручностями. Ціна на будиночка з гарячою водою та іншими бонусами кусається – від 600 до 800 гривень. Звичайний будиночок можна зняти і за 200 грн. Щоправда, в ньому крім двох спальних місць, столика та бесідки більше ничіго немає. Такий собі дах над головою. Певна річ, про інклюзів мова не йде, їжу потрібно брати із собою.

Картинки по запросу Базы отдыха на голубых озерах Чернигов

Тому зовсім не дивно, що люди, як правило, вибираються туди зі своїми наметами. Деякі розбивають мало не міні-містечка, об’єднуючись у компанії.

На озері можна покататися на скутерах, бананах і водних гірках.

За кілометр від головного озера розташоване так зване озеро номер два. Воно куди менше за розмірами, зате набагато затишніше. На його березі також є база відпочинку, ларьок із продуктами і зручні місця для наметів.

Картинки по запросу Второе озеро на голубых озерах Чернигов

Третє озеро менш розкручене й серед відпочиваючих користуються малим попитом.

Перш за все, це обумовлено тим, що воно практично не обладнане для відпочинку. Мало пісочних спусків до води, місць для кемпінгу, та й самі знаходяться в лісовій глибинці.

І якщо берега першого і другого озер геть забиті відпочиваючими, то на третьому людей практично не зустріти.

Картинки по запросу Голубые озера Чернигов третье озеро

Крім українських любителів дикої природи, на озерах чимало громадян Білорусі та Росії. Траса міжнародного значення М 01 (Чернігів – Санкт-Петербург) проходить якраз поблизу Голубих озер і, проїжджаючи транзитом, зарубіжні гості нерідко на день інший роблять зупинку.

У Чернігівській області, звичайно, водойм і річок вистачає, щоб не менше красиво провести своє дозвілля влітку. Однак у Голубих озер є свій шарм – дзеркально чиста вода, сосновий бір і відсутність течії. І якщо, скажімо, обирати між Десною і Дніпром, то все-таки варто віддати перевагу саме озерам.

fakty.ictv.ua