Вже другу осінь поспіль історико-юридичний факультет Ніжинського університету зустрічає у своїх стінах студентів та молодих науковців з Польщі . Цього року до Ніжина завітала ціла студентська група на чолі з двома викладачами з Педагогічного університету Кракова, щоб взяти участь у масштабному науково-просвітницькому заході – ІІ міжнародній конференції «Європейський інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи».

Україно-польська наукова подія стала результатом продовження ефективної співпраці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, виконкому Ніжинської міської ради та Педагогічного університету в Кракові. Попередня спільна ініціатива – Міжнародна літня школа «Виклики для сучасної демократії: українське та польське бачення» була вдало реалізована 24 серпня – 3 вересня 2017 року та продемонструвала неабиякий інтерес української та польської молоді до проблем демократії.

Непересічну цікавість до незвичного наукового зібрання виявила і вітчизняна молодь. Зокрема студенти історики та політологи з Києва, Харкова, Тернополя, Острога та багатьох інших університетських міст. Молоді уми України та Польщі протягом двох днів роботи науково-практичного заходу ділилися власними поглядами на євроінтеграційний шлях України, дискутували, а також взяли участь у круглому столі за участі міського голови Ніжина Анатолія Лінника.

– Одним з пріорітетів нашої конференції, – говорить викладачка Юлія Кузьменко, натхненниця та співорганізатор заходу, – було також вироблення у молоді «імунітету» до політичних маніпуляцій довкола українсько-польського минулого, які останнім часом стають на заваді зміцненню добросусідських відносин між державами. Ми щиро переконані, що саме співпраця молоді двох країн у освітній та науковій сферах має стати запорукою порозуміння та дружніх відносин між обома націями.

– Цьогорічна конференція скоріше нагадувала не якийсь там надто серйозний захід, а дружню бесіду про інтеграцію, – усміхається студентка-учасниця Ольга Дученко. – Ми добре роззнайомилися з польською делегацією і навіть не відчували мовного бар’єру, навпаки зрозуміли, що в ЄС ми маємо добрих друзів, котрі нас підтримують. Польським гостям на Чернігівщині дуже сподобалося, тому вони обіцяли повернутися ще не раз і запрошували на гостину до себе.

Михайло Ломоносов